logotype

Chirurgia. Nasz gabinet oferuje szeroki zakres zabiegów chirurgicznych. Wykonujemy usunięcia zębów stałych i mlecznych, jak również zębów ósmych oraz ekstrakcje ze wskazań ortodontycznych.
Zależnie od indywidualnego przypadku wykonujemy klasyczne usunięcie zęba lub zabieg dłutowania (tzw. "operacyjne" usunięcie zęba).
Zabiegi zawsze wykonujemy w znieczuleniu miejscowym- również w przypadku zębów mlecznych u dzieci.
Zajmujemy się także innymi zabiegami chirurgicznymi takimi jak:nacięcie ropnia, usunięcie korzeni po niedokończonej ekstrakcji, zamknięcie połączenia z zatoką szczękową, resekcja korzenia, uzupełnienie kości materiałem kościozastępczym oraz wszczepianiem implantów.

Zabieg usunięcia zęba wiąże się z obecnością zwykle niewielkiej rany w jamie ustnej, lecz zawsze możliwe są powikłania i trudności w gojeniu- jest to związane z obecnością w jamie ustnej bakterii a czasem skomplikowaną anatomią tkanek.
Z tego powodu bardzo ważne jest aby pacjent odpowiednio dbał o ranę poekstrakcyjną po wyjściu z gabinetu.
Bezpośrednio po zabiegu założony jest opatrunek uciskowy, który należy wyjąć po 30 minutach.
Pierwszy posiłek zaleca się spożyć po minimum 2 godzinach, pamiętając aby nie był gorący! Zalecane są także zimne okłady w dniu zabiegu oraz nie przepłukiwanie jamy ustnej.
W następnych dniach należy starannie dbać o higienę jamy ustnej i jeśli założone zostały szwy zgłosić się na ich zdjęcie w wyznaczonym terminie.
Z możliwych powikłań najczęściej zdarzają się bóle, obrzęki, ropnie.

Dentestic lek. stom. Wojciech Szałkowski, tel. 782 626 000