logotype

Stomatologia dziecięca. W naszym gabinecie mały pacjent jest szczególnym pacjentem. Dokładamy wszelkich starań aby wizyta dziecka na fotelu stomatologicznym przebiegała bezstresowo i bezboleśnie.
Podczas wizyty opowiadamy o narzędziach stomatologicznych w formie zabawy, dążymy do porozumienia i zbudowania zaufania.
Większość zabiegów wykonujemy w znieczuleniu miejscowym jeśli jest taka potrzeba. Zwykle, jeśli to możliwe pierwsza wizyta jest wizytą adaptacyjną polegającą na zapoznaniu się z gabinetem i narzędziami.

W leczeniu próchnicy zębów mlecznych stosujemy światłoutwardzalne wypełnienia w kolorze wybranym przez dziecko, co bardzo motywuje je do zabiegów.
Zachęcamy rodziców do rozmowy z dzieckiem przed wizytą, chętnie udzielamy porad jak przygotować dziecko do wizyty i namawiamy aby nie bagatelizować próchnicy w zębach mlecznych, ponieważ nie podjęcie leczenia wiąże się z przykrymi konsekwencjami.
Dążymy do tego aby strach przed zabiegami stomatologicznymi nie był powielany z pokolenia na pokolenie i aby mali pacjenci kształtowali dobre nawyki dbania o zdrowe uzębienie.

Oferujemy zabiegi leczenia zębów mlecznych i stałych również martwych, w razie konieczności zabiegi chirurgiczne i udzielamy pomocy w sytuacjach nagłych i bólowych.
W leczeniu próchnicy zębów mlecznych oprócz wypełnień stosujemy także lapisowanie- zabieg hamujący rozwój próchnicy. Jest to procedura bardzo krótka i bezbolesna przydatna w przypadku dzieci bardzo małych lub niewspółpracujących.

Lapisowanie często mylone jest z lakowaniem i lakierowaniem- te dwa wymienione zabiegi są zabiegami profilaktycznymi a nie leczniczymi, wykonuje się je na zębach jeszcze nie dotkniętych próchnicą(patrz zakładka profilaktyka).

Dentestic lek. stom. Wojciech Szałkowski, tel. 782 626 000